Piwo - Surowce

Lager

Piwo jasne pełne o lekkim, orzeźwiającym smaku, złotawo- słomkowym odcieniu i koronkowo białej pianie. Delikatny zapach kwiatowy łączy się z subtelnym smakiem słodu i aromatycznego chmielu. Wspaniały przykład tradycyjnego australijskiego piwa wyprodukowanego z najwyższej jakości jęczmienia i tasmańskiego chmielu. Najlepiej na świecie sprzedający się zestaw do produkcji piwa domowego. Najbardziej popularnymi w naszym kraju australijskim piwem typu lager jest Foster's kosztujący niestety około 5zł za butelkę 0,5 l. :(  U Nas kupisz zestaw produktów, dzięki któremu takie piwo sporządzisz za rewelacyjną cenę ~ 1 zł za półlitrową butelkę.

Piwo typu Lager najbardziej odpowiada naszym rodzimym produkcją: Tyskie, Żywiec, Lech, Tatra, Okocim...

Barwa: 5-6 EBC. Goryczka: 20-26 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

Real Ale

Wspaniały przykład tradycyjnego typu piwa warzonego w Europie przez wieki, zanim wprowadzono typ piwa pilzeńskiego. Prawdziwe jęczmienne jasnozłote piwo z bardzo trwałą pianą. Przyjemny delikatny, pełny smak słodu z owocową nutą wzbogaconego szlachetną, delikatną goryczką. Piwa tego typu są łatwo dostępne, szczególnie w dużych sklepach, niestety w cenach bezpośrednio przeniesionych z Anglii :( (od 5zł za butelka 0,5l). A dzięki temu zestawowi pół litra piwa będzie kosztowało zaledwie ~ 1 zł.

Piwo typu Real Ale najbardziej odpowiada naszym rodzimym produkcją: Warka, Dog In The Fog...

Dark Ale

Kolejna odmiana piwa Ale z dodatkiem palonego słodu. Piwo o ciemnej mahoniowej barwie i kremowej pianie. Charakterystyczny aromat palonego słodu z dodatkiem czekolady. Bogaty pełny smak zrównoważony subtelna chmielową goryczką, która nadaje piwu wytrawne wykończenie. Piwo praktycznie niespotykane w polskich sklepach. Teraz i ty możesz spróbować tego piwa. W dodatku butelka będzie kosztowała tylko ~ 1 zł.

Bitter

Najpopularniejsza w angielskich pubach odmiana piwa Ale. Piwo o ciemniejszej miedziano-złotej barwie i kremowo-białej pianie wzorowane na tradycyjnej angielskiej recepturze. Pełny smak słodu, wyważona goryczka i bogaty owocowo-słodowy aromat to charakterystyczne cechy tego piwa. W Polsce można spotkać bittera z browaru Fischer, niestety w cenie 1,5 funta (ok. 7,5zł za butelkę). Kupując nasz zestaw, butelka znakomitego piwa typu Bitter będzie kosztowała ~ 1 zł.

Barwa: 22-28 EBC. Goryczka: 33-41 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

Stout

Ciemnobrązowe prawie czarne piwo z trwałą, gęstą pianą. Wyczuwalny smak kawy z czekoladą, zbożowy aromat i wyjątkowy posmak ciemnego, palonego słodu. Chmielowa goryczka podkreśla wytrawny smak piwa. Jego najsławniejszym przedstawicielem jest Guinness i Murphy's sprzedawane za ponad 6zł w naszych sklepach. W naszym sklepie kupisz zestaw produktów, dzięki któremu takie piwo sporządzisz za rewelacyjną cenę ~ 1 zł za półlitrową butelkę.

International Series - Canadian Blonde

Tradycyjne kanadyjskie jasne piwo o słomkowym odcieniu i delikatnym orzeźwiającym smaku. Świeży, wyrazisty aromat słodu z niewielką ilością pikantnego chmielu. Pełny, lekki smak z wyczuwalną nutą goryczki. Firma Coopers przygotowała ekstrakt słodowy do warzenia tego typu piwa z najwyższej jakości dwurzędowego jęczmienia i specjalnych odmian chmielu. Piwo praktycznie niedostępne na polskim rynku. Teraz i ty możesz spróbować tego piwa. W dodatku butelka będzie kosztowała tylko

~ 1 zł.

Barwa: 4-5 EBC. Goryczka: 22-28 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

Premium Selection - Traditional Draught

Piwo, jak przystało na klasę Pemium, warzone ze wyselekcjonowanych odmian chmielu i słodu jęczmiennego, z udziałem najwyższej jakości drożdży, gwarantuje uzyskanie pełni aromatu i goryczki chmielu. Traditional Draught ucieszy podniebienie najbardziej wytrawnych piwoszy do ostatniej kropli. Piwa typu Draught to tradycyjne piwa beczkowe, dlatego też nie są dostępne na rynku polskim.

Brewmaster Selection - Indian Pale Ale

Wspaniałe, silnie chmielone, mocne piwo typu Ale. Stworzone przez Anglików w Indiach na początku XIX wieku z tęsknoty za tradycyjnym, angielskim piwem. Szczególnie polecane koneserom klasycznych piw. Posiada wszystkie cechy oryginalnego piwa typu Ale. Piwo praktycznie niedostępne na polskim rynku. Teraz i ty możesz spróbować tego piwa.

Premium Selection - Australian Bitter

Piwo klasy Premium Bitter cieszy się ogromną popularnością i uznaniem nie tylko w Australii .Powstaje z udziałem specjalnie wyselekcjonowanych drożdży nadających piwu w połączeniu z chmielem charakterystyczny smak i aromat. Ma jasną barwę i przyjemne goryczkowe wykończenie. Unikalna technologia warzenia brzeczki w niskiej temperaturze i odparowywania przy obniżonym ciśnieniu, powodują uzyskanie wyjątkowego aromatu, barwy i smaku piwa. Piwo praktycznie niedostępne na polskim rynku. Teraz i ty możesz spróbować tego piwa.

International Series - European Lager

Europa jest miejscem narodzin piwa typu lager. Koncentrat słodowy European Lager firmy Coopers daje możliwość warzenia w domu piwa wzorowanego na najlepszych piwach typu Premium Lager exportowanych z Europy Północnej. Lager to tradycyjne jasne piwo z koronkową białą pianą. Popularne wśród piwoszy ceniących orzeźwiający, naturalny i czysty smak. Prawdziwe jasne piwo w europejskim stylu. Najbardziej popularnymi przedstawicielami tego gatunku są Carlsberg, Heineken, Grolsch.

Piwo typu Lager najbardziej odpowiada naszym rodzimym produkcją: Tyskie, Żywiec, Lech, Tatra...

Najlepszy efekt uzyskasz dodając 1 kg Coopers Brew Enhancer 2 i leżakując przez 12 tygodni.

Barwa: 5-6 EBC. Goryczka: 18-23 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

International Series - Mexican Cerveza

Meksyk jest znany na świecie z wypalonej słońcem ziemi i uciążliwych upałów. To właśnie meksykanie wiedza jak najlepiej gasić  pragnienie. Koncentrat słodowy Mexican Cerveza naśladuje styl najlepszych piw meksykańskich eksportowanych na cały świat. Jest to jasne, lekkie piwo z orzeźwiającym goryczkowym wykończeniem. Pije się je mocno schłodzone, z kawałkiem limonki lub cytryny. Najbardziej znane w naszym kraju piwo tego typu to Corona Extra, najczęściej rozlewana do butelek o pojemności 0,33l, które niestety kosztują ponad 5zł za sztukę!!! U Nas kupisz zestaw produktów, dzięki któremu takie piwo sporządzisz za rewelacyjną cenę ~ 1 zł za półlitrową butelkę.

Barwa: 3-4 EBC. Goryczka: 14-18 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

Brewmaster Selection - Wheat Beer

Wspaniałe, lekko opalizujące, delikatnie chmielone piwo pszeniczne, wzorowane na tradycyjnych niemieckich i belgijskich recepturach.. Warzone ze słodu pszenicznego z dodatkiem słodu jęczmiennego oraz wybranych gatunków chmielu. Doskonale orzeźwia w upalne dni. Nazywane 'szampanem' w świecie piw. Charakteryzujące się  również brakiem klarowności (chyba jedyne piwo które nie jest filtrowane w procesie produkcyjnym) Najsławniejszym przedstawicielem tego typu piwa jest Paulaner. Ostatnio również polskie browary wprowadziły na rynek kilka marek piwa pszenicznego. Cena butelki  0,5 l nie jest niższa niż 4,50 zł. Dzięki naszemu zestawowi sam sobie zrobisz takie piwo, w dodatku o wiele taniej.

Brewmaster Selection - Irish Stout

Pełne ciemne piwo, o nucie kawowo – czekoladowej, delikatnym aromacie lukrecji i wytrawnym wykończeniu. Charakteryzuje się piękną, trwałą, jasno – brązową pianą. Jego najsławniejszym przedstawicielem jest irlandzki Guinness sprzedawany w butelkach 0,33l za ponad 6zł.

Barwa: 80-100 EBC. Goryczka: 30-37 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

Draught

Najjaśniejsza odmiana angielskiego piwa Ale. Piwo o złotej barwie i białej, gęstej pianie. Wyróżnia je wyjątkowo przyjemny słodowy aromat i delikatna goryczka. Lekko gorzkie piwo z "charakterem". Najbardziej wnikliwy smakosz piw z pewnością doceni szczególny smak tego piwa. Piwo praktycznie niedostępne na polskim rynku. Teraz i ty możesz spróbować tego piwa. W dodatku butelka będzie kosztowała tylko ~ 1 zł.

Barwa: 7-9 EBC. Goryczka: 22-28 IBU.

Zalecana temperatura fermentacji: 19-27°C.

home oferta sklep PIWO WINO DESTYLATY PRZETWÓRSTWO kontakt